خبر فوری
احضار چهره سرشناس اپوزیسیون فرانسه به دادگاه در پی تهدید افسران دولتی

دادستان پاریس از گشوده شدن یک پرونده قضایی بر ضد ژان لوک ملانشون، رهبر جناح چپ رادیکال و مهمترین چهره اپوزیسیون فرانسه خبر داد.

به گفته این مقام قضایی، این تصمیم پس از برخورد توام با خشونت و ارعاب آقای ملانشون با افسران دولتی در جریان بازرسی از دفتر کار وی اتخاذ شده است.

فیلمی از عملیات بازرسی دفتر حزب «جنبش فرانسه سرکش» روز دوشنبه در یک برنامه فکاهی-خبری تلویزیون فرانسه منتشر شد که در آن ژان لوک ملانشون با لحنی توام با عصبانیت و خشم نسبت به تصمیم بازرسان برای ورود به دفتر حزب اعتراض می کند و با صدای بلند فریاد می زند: «من جمهوری هستم».

رهبر جناح چپ فرانسه در ادامه یکی از مسئولان تیم بازرسی را در دفتر حزب «فرانسه سرکش» هل می دهد.

عملیات بارزسی از دفتر اصلی این حزب در پاریس در چارچوب تحقیقات مقدماتی بر روی دو پرونده صورت گرفته است. یکی از این موارد به چگونگی دریافت و نحوه هزینه شدن پول دریافتی از پارلمان اروپا و دیگری به بررسی چگونگی تامین مالی انتخابات ریاست‌جمهوری‌ سال گذشته اختصاص دارد.

مطالب بیشتر از بدون شرح

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.