خبر فوری

ویدئو: سوزاندن کاغذ در داخل کنسولگری عربستان در استانبول

 نظرها
ویدئو: سوزاندن کاغذ در داخل کنسولگری عربستان در استانبول
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شبکۀ تلویزیونی «A News» ترکیه که یک شبکۀ خبری نزدیک به دولت این کشور است، روز دوشنبه ویدئویی را منتشر کرد که در آن افرادی در داخل کنسولگری عربستان سعودی در استانبول، در حال سوزاندن کاغذهایی بودند.

تاریخ ثبت این ویدئو یک روز پس از ناپدید شدن جمال خاشقجی است.

در این ویدئو سه مرد که هویت آنها مشخص نشده دیده می‌شوند که در حال سوزاندن چیزی هستند که به نظر مجموعه‌ای از مدارک است.

عربستان سعودی بامداد یکشنبه و نزدیک به ۲۰ روز پس از ناپدید شدن جمال خاشقجی، سرانجام اعلام کرد که او در داخل کنسولگری این کشور در استانبول در جریان یک درگیری کشته شده است.

این ادعای عربستان اگرچه بخشی از معمای ناپدید شدن روزنامه‌نگار منتقد حکومت سعودی را حل کرد اما بر شک و تردیدهای بین‌المللی دربارۀ نقش عربستان در این حادثه، بویژه ولیعهد ۳۳ سالۀ آن محمد سلمان افزود.

روز دوشنبه ویدئوی دیگری نیز در رسانه‌های بین‌المللی دربارۀ فردی به نام «مصطفی المدنی» منتشر شد. در این ویدئو، او که از اعضای گروه ۱۵ نفره عربستان در استانبول است، در حالی که لباس‌های جمال خاشقجی را به تن دارد، از دری که پشت ساختمان کنسولگری وجود داشت خارج می‌شود؛ آن هم زمانی که تنها ۴ ساعت از ورود آقای خاشقجی به کنسولگری می‌گذشت.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.