خبر فوری
This content is not available in your region

«کشته شدن ۱۴ غیرنظامی در عملیات نیروهای ویژه امنیتی افغانستان»

نظرها
«کشته شدن ۱۴ غیرنظامی در عملیات نیروهای ویژه امنیتی افغانستان»
اندازه متن Aa Aa

شماری از ساکنان ولایت شرقی ننگرهار روز چهارشنبه ۲۴ اکتبر (۲ آبان) می‌گویند در عملیات شبانه نیروهای ویژه امنیتی أفغانستان ۱۴ غیرنظامی کشته شده‌اند.

برخی از رسانه‌های محلی از جمله خبرگزاری طلوع تعداد کشته شدگان را ۱۷ نفر اعلام کرده اند.

مقامات دولتی تائید کردند که در شامگاه سه‌شنبه عملیاتی علیه ستیزه‌جویان در منطقه شهیدانو در ولسوالی رودات انجام شده است و اکنون در حال بررسی میزان تلفات جانی غیرنظامیان هستند.

عطاالله خویگانی، سخن‌گوی فرمانداری ولایت ننگرهار کشته شدن ۱۴ نفر را تایید کرده است اما از بیان اینکه آیا قربانیان غیرنظامی بوده‌اند یا از اعضای گروه‌های ستیزه‌جو، سر باز می‌زند.

ساکنان منطقه شهیدانو طی تجمعاتی نسبت به آنچه که آن را قربانی شدن مردان، زنان و کودکان بی‌گناه می‌دانند اعتراض کردند. آنها می گویند که غیرنظامیان هدف نیروهای ویژه افغانستان قرار گرفته‌ و کشته شده اند.

معترضان پیکرهای قربانیان عملیات شب‌ گذشته را در چادری در نزدیکی بزرگراه جلال‌آباد-تورخم جای دادند و برای چهار ساعت این شاهراه را بستند.

سازمان ملل در ماه اکتبر اعلام کرد در نه ماهه اول سال ۲۰۱۸ میلادی حداقل ۸،۰۵۰ غیرنظامی در افغانستان کشته یا زخمی شده‌اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.