خبر فوری
کشف جدید در شهر پمپئی، تاریخ فوران آتشفشان را تغییر داد

رسانه‌های ایتالیا از کشف چندین اسکلت در حفاری‌های جدید شهر پمپئی خبر دادند که در سال ۷۹ میلادی با همه ساکنانش در زیر خاکستر آتشفشان کوه وزوویوس دفن شد. این شهر که پس از این فوران مرگ‌بار به مدت ۱۵۰۰ سال مدفون شد به طور اتفاقی در سال ۱۵۹۹ میلادی کشف شد.

ماسیمو اوسانا، مدیر حفاری و باستان‌شناسی پمپئی روز چهارشنیه به خبرگزاری آنسا گفت که اسکلت‌های جدید حفاری شده با وجود غارت‌های صورت گرفته در سال های گذشته از این محل، همچنان دست‌نخورده باقی مانده‌اند.

آقای اوسانا بقایای کشف شده در این حفاری را «تکان‌دهنده» خواند و گفت که اهمیت فراوانی برای فهم تاریخ این شهر خواهند داشت.

در این حفاری بقایای دو زن و سه کودک به همراه با یک سنگ نوشته‌ و یا کتیبه در داخل یک خانه‌ پیدا شده‌ است. این یافته‌ها باعث شدند که زمان وقوع فوران مرگ‌بار آتشفشان کوه وزوویوس به دو ماه پیش از نظریات قبلی و در ماه اکتبر تخمین زده شود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

مطالب بیشتر از بدون شرح

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.