خبر فوری
This content is not available in your region

چین و روسیه مکالمات تلفنی ترامپ را «شنود» می کنند

نظرها
چین و روسیه مکالمات تلفنی ترامپ را «شنود» می کنند
کپی رایت
رویترز
اندازه متن Aa Aa

گزارش سازمان های اطلاعاتی آمریکا حاکی است که جاسوسان چینی و روس مکالمات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با دوستان قدیمی اش را شنود می کنند.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز رئیس جمهوری ایالات متحده با استفاده از چند تلفن آیفون که امنیت آنها تضمین نشده است مکالماتی طولانی مدت با دوستان قدیمی خود انجام می دهد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

منابع نزدیک به کاخ سفید بر این باورند که جاسوسان چینی و روسی از استفاده دونالد ترامپ از تلفن‌های غیرمطمئن آگاهی دارند.

بنا به این گزارش چین و روسیه برای پیش بینی تصمیمات رئیس جمهوری آمریکا و اطلاع از افکار او دست به شنود مکالمتش می زنند. این دولتها با آگاهی از محتوای مکالمات دونالد ترامپ تلاش می کنند بر تصمیمات او تاثیر بگذارند.

دولت چین به مکالمات تلفنی دونالد ترامپ توجه ویژه ای می کند. رابطه پکن با واشنگتن در ماههای اخیر به دلیل وضع تعرفه از سوی آمریکا بر بخشی از کالاهای وارداتی از چین تیره شده است. چین نیز در واکنش به تعرفه های وضع شده از سوی واشنگتن دست به اقدام متقابل زده است.

به گفته منابع نیویورک تایمز دونالد ترامپ سه عدد تلفن همراه دارد. استفاده از دو آیفون او توسط آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا (NSA) امن تشخیص داده شده است. این در حالی است که امکان استفاده از همه امکانات معمول آیفون ها با این دو گوشی وجود ندارد.

از سوی دیگر رئیس جمهوری آمریکا آیفون سومی نیز دارد که مانند آیفون هایی است که در بازار به فروش می رسند. او با این گوشی می تواند با اشخاصی تماس بگیرد که امکان برقراری تماس با آنها با دو آیفون دیگرش وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.