خبر فوری
This content is not available in your region

تهدید سوسیال دموکراتهای آلمان به خروج از دولت ائتلافی مرکل

نظرها
تهدید سوسیال دموکراتهای آلمان به خروج از دولت ائتلافی مرکل
اندازه متن Aa Aa

حزب سوسیال دموکرات آلمان ضمن تهدید به خروج از دولت ائتلافی به آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور تا سال آینده برای کسب نتایج سیاسی بهتر فرصت داد.

آندریا نالس، رهبر حزب سوسیال دموکرات در واکنش به نتایج ضعیف دو حزب اصلی آلمان در انتخابات محلی ایالت هسن اظهار داشت: «وضعیت دولت [فدرال] غیر قابل قبول است.»

وی از تهیه «نقشه راهی» خبر داد که به گفته وی با کمک آن می توان سال آینده میزان موفقیت ائتلاف حاکم را سنجید.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

از نظر آندریا نالس اگر حزب سوسیال دموکرات نتواند به هواداران خود ثابت کند که حضور در دولت ائتلافی نتایج ملموسd به دنبال داشته است باید از این ائتلاف خارج شود.

حزب دموکرات مسیحی به رهبری آنگلا مرکل در انتخابات روز یکشنبه ایالت هسن ۲۸ درصد آراء را کسب کرد. هر چند دموکرات مسیحی ها حزب اول هسن خواهند بود اما کاهش ۱۰ درصدی آراء آنها منجر به تضعیف موقعیت دولت ائتلافی آنگلا مرکل شده است.

حزب سوسیال دموکرات در انتخابات ایالت هسن تنها ۲۰ درصد آراء را به دست آورد و به دشواری توانست از سبزها که ۱۹.۵ درصد آراء را کسب کردند پیشی بگیرد.

حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» در انتخابات روز یکشنبه ایالت هسن ۱۲ درصد آراء را به دست آورد و برای اولین بار وارد پارلمان این ایالت شد.

نتیجه انتخابات روز یکشنبه به این معنی است که راست گرایان افراطی اکنون در پارلمان هر ۱۶ ایالت آلمان حضور دارند. این در حالی است که «آلترناتیو برای آلمان» سپتامبر سال ۲۰۱۷ توانسته بود وارد بوندستاگ (پارلمان فدرال) شود.

چهارمین دولت تحت رهبری آنگلا مرکل از زمان تشکیل خود تاکنون دو بار در معرض سقوط قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.