وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

صدور احکام حبس و شلاق برای ۱۵ کارگر معترض هپکو اراک

 نظرها
صدور احکام حبس و شلاق برای ۱۵ کارگر معترض هپکو اراک
کپی رایت
ایسنا/آرشیو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک دادگاه کیفری در اراک برای ۱۵ کارگر این شرکت که به دلیل عدم پرداخت حقوق دست به اعتراض زده بودند احکام تعلیقی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا این کارگران از سوی شعبه ۱۰۶ دادگاه کیفری اراک به «یک تا دو سال و شش ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق» محکوم شده اند. دادگاه با این حال با توجه به «فقدان سوء سابقه کیفری و شرایط خاص این کارگران» حبس و شلاق آنها را به مدت پنج سال تعلیق کرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

احکام صادره بدوی است و کارگران محکوم شده درخواست تجدید نظر در حکم کرده اند.

کارگران هپکو به اتهام «اخلال در نظم عمومی» و «تحریک کارگران به تظاهرات و اغتشاش در فضای مجازی» به حبس و شلاق محکوم شده اند.

هپکو، شرکت بزرگ تولید ماشین آلات صنعتی است. کارگران این شرکت چند ماه پیش به دلیل عدم دریافت دستمزدهای تعویق افتاده خود دست به اعتراض زده بودند.

بنا به گزارش ایلنا کارگران محکوم شده از محمد شریعتمداری، وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواسته اند ضمن دخالت در این ماجرا از اجرای احکام صادره جلوگیری کند.

وزیر جدید کار شنبه شب از مجلس ایران رای اعتماد گرفت.