وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

وزارت بهداشت ایران: بیش از ۸۰ نفر بر اثر مصرف الکل تقلبی جان باخته‌اند

 نظرها
 وزارت بهداشت: بیش از هشتاد نفر بر اثر مصرف الکل تقلبی جان باخته اند
وزارت بهداشت: بیش از هشتاد نفر بر اثر مصرف الکل تقلبی جان باخته اند -
کپی رایت
عکس از ایسنا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بر اساس آخرین آمار ارائه شده توسط وزارت بهداشت ایران بیش از هشتاد نفر طی شش هفته اخیر به دلیل مصرف الکل تقلبی جان خود را از دست داده اند.

ایرج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت روز دوشنبه با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد که «از ۱.۵ ماه اخیر که موجی درباره مسمومیت با الکل ایجاد شده» که بسیارغیر عادی است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت در مجموع نزدیک به هزار نفر در مناطق مختلف کشور بر اثر مصرف الکل مسموم شده اند. وی از استان های البرز، هرمزگان، خراسان شمالی و تهران به عنوان مناطقی یاد کرد که موارد مسمومیت بر اثر مصرف الکل در آنها گزارش شده است.

به گزارش ایسنا، آقای حریرچی در این زمینه تصریح کرد: «تا دیروز ۹۵۹ نفر مسموم مراجعه کننده با الکل داشته‌ایم که ۴۰۲ نفر در البرز، ۳۲۶ نفر در هرمزگان، ۷۶ نفر در خراسان شمالی و ۶۱ نفر در تهران بوده‌اند.»

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به اینکه بخش عمده ای از مسمومیت ها بر اثر مصرف الکل متیلیک و الکل دست ساز بوده است، یادآور شد که ۳۰۵ نفر در این میان مورد دیالیز قرار گرفته و ۲۷ نفر هم نابینا یا کم بینا شده‌اند.

این در حالیست که خبرگزاری فرانسه نیز با انتشار این خبر و انعکاس سخنان سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد اواخر ماه سپتامبر چندین مورد مسمومیت بر اثر مصرف الکل قاچاق در ایران گزارش شده بود. به ادعای فرانس پرس دوره یاد شده همچنین با بیست و دو مورد مرگ و میر در سراسر کشور همراه بوده است.

بیشتر بخوانید:

ایرج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت در پایان با اشاره به اینکه حتی الکل های موجود در بسته بندی های خارجی و پلمب شده نیز به راحتی مورد تقلب قرار می گیرند از توسعه مراکز آموزش ترک مصرف الکل در کشور خبر داده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید