خبر فوری

آسیب دیدگی جدی تنها ناو هواپیمابر روسیه در جریان سقوط جرثقیل ۷۰ تنی

 نظرها
آسیب دیدگی جدی تنها ناو هواپیمابر روسیه در جریان سقوط جرثقیل ۷۰ تنی
اندازه متن Aa Aa

تنها ناو هواپیمابر روسیه بدلیل سانحه سقوط یک جرثقیل به شدت آسیب دید. عمق خرابی که جرثقیل ۷۰ تنی روی ناو هواپیمابر ایجاد کرده است بیشتر از ۵ متر است.

این ناو در خلیج کولا درنزدیکی شهر مورمانسک پهلو گرفته بود.

مورمانسک مهم ترین پایگاه نظامی نیروی دریایی روسیه است. ماریا کووتون، فرماندار مورمانسک اعلام کرده است تمام ۷۱ خدمه این ناو هواپیمابر با کمک امدادگران به ساحل منتقل شده اند.

فرماندار مورمانسک به خبرگزاری ها گفت اسکله ای که ناو هواپیمابر در آبهای یخزده این منطقه به آن متصل بود بطور کامل در جریان این سانحه منهدم و از بین رفته است. با این حال متخصصان روس موفق شده اند مانع انهدام کشتی جنگی بشوند.

آلکسیس رحمانوف، رئیس گروه شرکت‌های کشتی سازی روسیه می گوید: «این جرثقیل از ارتفاع ۱۵ متری بر روی ناو هواپیما بر آدمیرال کوزنتسف سقوط کرده است و به به عرشه و بدنه ناو هواپیمابر آسیب‌های جدی وارد شده است.»

به گفته این مقام روسیه بخش های حیاتی و تجهیزات ویژه برای هدایت ناو کاملا سلام هستند. ناو هواپیمابر آدمیرال کوزنتسف در سال ۱۹۹۱ برای اولین بار به آب انداخته شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.