خبر فوری
This content is not available in your region

سیل و طوفان در ایتالیا؛‌ ۲۹ قربانی و نابودی ۱۴ میلیون اصله درخت

نظرها
 طوفان در ایتالیا
طوفان در ایتالیا   -  
کپی رایت
رویترز
اندازه متن Aa Aa

طوفان، بارش باران شدید و جاری شدن سیل در ایتالیا در چند روز اخیر جان دستکم ۲۹ تن را گرفته و میلیون‌ها اصله درخت را شکسته است. اکثر جانباختگان، که در میان آنان کودکان نیز به چشم می‌خورند، بر اثر سقوط درختان کشته شده‌اند.

نهاد کولدیرتی، مجمع شرکت‌های کشاورزی ایتالیا، در بیانیه‌ای اعلام کرد که تندباد حدود ۱۴ میلیون درخت را نابود کرده است. این نهاد می گوید «دستکم یک قرن طول می‌کشد تا وضعیت پوشش گیاهی منطقه به حالت طبیعی بازگردد».

وضعیت نامساعد جوی از حدود یک هفته پیش عمدتا مناطق شمالی و غربی ایتالیا را تحت تاثیر قرار داده است.

سطح آب در شهر توریستی ونیز همیشه آب گرفته نیز از حد معمول بالاتر آمده و بیش از هفتاد و پنج درصد از شهر اکنون با سیلاب دست و پنچه نرم می کند. فرماندار ونیز می گوید طوفان دستکم ۱ میلیارد یورو به این ناحیه خسارت زده است.

آنجلو بورلی، رئیس امداد شهری ایتالیا می گوید ونیز شاهد وزش بادهایی با سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت بوده به نحوی که وضعیت را به شکل «آخر الزمانی» درآورده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.