وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

انتخابات آمریکا؛ رأی‌اولی ۸۲ ساله پیش از اعلام نتایج درگذشت

 نظرها
انتخابات آمریکا؛ رأی‌اولی ۸۲ ساله پیش از اعلام نتایج درگذشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک مادربزرگ آمریکایی که برای نخستین بار در عمرش رأی داد پیش از اعلام نتیجه انتخابات درگذشت.

گریسی لو فیلیپس، زن ۸۲ ساله اهل تگزاس برای نخستین بار در عمرش تصمیم گرفت در انتخابات شرکت کند و سه روز پیش توانست نخستین برگه رأی خود را به صندوق بیاندازد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

شرکت در انتخابات یکی از آخرین آرزوهای گریسی بود. لسلی مور، نوه وی تجهیزات پزشکی او را در ماشین جا داد اما بانوی سالمند نمی‌توانست از ماشین پیاده شود.

بنابراین کارمندان از حوزه رأی‌گیری بیرون آمدند و برگه رأی را برای او آوردند. آنها شیشه‌های ماشین را با کاغذ پوشاندند تا این رأی‌اولیِ سالخورده به آخرین آرزویش برسد.

نوه ۳۳ ساله او می‌گوید مادربزرگش که در انتخابات میان دوره‌ای سنا و مجلس نمایندگان ایالات متحده شرکت می‌کرد هیجانزده بود چرا که همیشه با اشتیاق اخبار و سرنوشت نامزدهای انتخابات را دنبال می‌کرد.

او می‌افزاید: «گریسی معتقد بود هر کس (در جامعه) یک صدا دارد و نظر سیاسی افراد باید شنیده شود.»

خانم فیلیپس در گذشته و به خاطر مسئولیت‌های شخصی و خانوادگی‌اش هرگز رأی نداده بود. شوهر وی که ۱۱ سال پیش درگذشت معتقد بود اگر آنها برای رأی دادن ثبت نام کنند از آنها خواسته می‌شود به عضویت هیئت منصفه درآیند و آنگاه آنها وقت کافی برای رسیدگی به امور خانه و فرزندانشان را نخواهند داشت.

بیشتر بخوانید: