وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تغییرات آب و هوایی اکتبر ۲۰۱۸؛ دمای هوای کره زمین همچنان بالاتر از میزان میانگین است

تغییرات آب و هوایی اکتبر ۲۰۱۸؛ دمای هوای کره زمین همچنان بالاتر از میزان میانگین است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

طبق آخرین داده‌‌های ماهواره‌های موسوم به «کوپرنیکوس» دمای هوای اکتبر سال ۲۰۱۸ در سراسر جهان بیشتر از حد دمای میانگین برای این ماه در سال بود.

طرح «کوپرنیکوس» برنامه رصد زمین و فراهم کردن داده‌های و اطلاعات برای درک تغیرات آب و هوایی و همچنین پیش بینی وضعیت هوا است روی زمین است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

داده‌های این ماهواره نشان می‌دهد که میزان رطوبت هوا در مکزیک، آمریکا و جنوب اروپا بالا و در دیگر مناطق قاره سبز هوا بسیار بسیار خشک بود.

بیشتر بخوانید:

طوفان موسوم به «لسلی» در مسیر حرکت خود به سمت شرق، پرتغال و اسپانیا را در نوردید.

کاهش شدید دمای هوا، طوفان سنگین و جاری شدن سیل در اسپانیا خرابی به بار آورد. در بسیاری از نقاط ایتالیا بارش شدید باران توام با سیلاب به خانه ها و اموال مردم خسارت سنگین مالی و جانی وارد کرد.

طی ۱۲ ماه گذشته دمای هوا به ویژه در قطب شمال بالاتر از حد میانگین بود. این در حالی است که طبق توافق پاریس که در سال ۲۰۱۶ امضاء کنندگان متعهد شده‌اند که روند میزان افزایش متوسط دمای کره زمین را تا پایان قرن کمتر از ۲ درجه سانتیگراد حفظ کنند.