خبر فوری
This content is not available in your region

حمله به کنسولگری چین در شهر کراچی دستکم دو کشته بر جای گذاشت

نظرها
حمله به کنسولگری چین در شهر کراچی دستکم دو کشته بر جای گذاشت
اندازه متن Aa Aa

منابع پلیس پاکستان اعلام کردند در نتیجه حمله به ساختمان کنسولگری چین در بندر کراچی دستکم دو پلیس پاکستانی کشته شدند و یک مامور امنیتی هم زخمی شده است.

رسانه های پاکستان همزمان از شنیده شدن صدای انفجار، بلند شدن دود به آسمان و پیدا شدن یک جلیقه انفجاری در محل حادثه صبح جمعه خبر داده اند.

ارتش آزاد بلوچستان، یک گروه جدایی طلب در پاکستان مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است. یکی از سخنگویان ارتش آزاد بلوچستان در گفتگو با خبرگزاری رویترز از مشارکت سه تن از اعضای این گروه در این حمله خبر داده و دلیل آنرا استثمار منابع پاکستان توسط چین عنوان کرده است.

پلیس کراچی از کشته شدن هر سه فرد مسلح خبر داده است. ظاهرا مهاجمان موفق به ورود به داخل ساختمان کنسولگری نشده اند و آسیبی به کارکنان کنسولگری وارد نشده است. ۲۱ کارمند چینی این کنسولگری به مکانی امن منتقل شده اند.

عمران خان، نخست وزیر پاکستان ضمن دستور برای پیگیری سریع موضوع از این حمله با عنوان «دسیسه» در همکاری های اتسراتژیک اسلام آباد و پکن یاد کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.