خبر فوری
This content is not available in your region

غنی: نقشه راه صلح افغانستان آماده شد؛ طالبان را به دموکراسی پایبند می‌کنیم

نظرها
غنی: نقشه راه صلح افغانستان آماده شد؛ طالبان را به دموکراسی پایبند می‌کنیم
کپی رایت  عکس از رویترز
اندازه متن Aa Aa

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان گفت که برگزاری موفقیت آمیز انتخابات ریاست جمهوری بهار آینده، کلید گشایش روند صلح در کشورش است.

آقای غنی که روز چهارشنبه و در جریان برگزاری کنفرانس ژنو سخن می‌گفت، تاکید کرد که نقشه راه مذاکرات صلح در افغانستان پس از انجام مذاکرات فراگیر در سطح کشور و با مشارکت آحاد مردم، تهیه شده است.

رئیس جمهوری افغانستان افزود، ما نیازمندی‌ها و مکانیسم دستیابی به توافق صلح را شناسایی کرده‌ایم و در حال آغاز روند مذاکرات صلح هستیم.

آقای غنی خاطر نشان کرد که به همین منظور ۱۲ تیم قوی مذاکره کننده تشکیل شده که هدف آنها حصول توافق با گروه‌ طالبان برای تبعیت از چارچوب دموکراسی و تحقق جامعه مدنی مبتنی بر احترام به حقوق زنان است.

بیشتر بخوانید:غنی: اقتصاد افغانستان ظرفیت رشد دورقمی دارد؛ هزارمیلیارد دلار منابع داریم

ژنو از روز سه‌شنبه شاهد برگزاری کنفرانس دو روزه‌ای با هدف بررسی نقش کمک‌های بین‌المللی به رفع تبعات و حل مشکلات ناشی از جنگ ۱۷ ساله در افغانستان است.

این کنفرانس به میزبانی افغانستان و سازمان ملل متحد و با حضور وزرای خارجه ۶۲ کشور جهان و نمایندگان ۳۵ نهاد بین‌المللی فعال در حوزه افغانستان در حال برگزاری است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.