خبر فوری

پوتین: تنش دریایی سناریوی رهبر اوکراین برای کسب محبوبیت است

 نظرها
پوتین: تنش دریایی سناریوی رهبر اوکراین برای کسب محبوبیت است
پوتین: تنش دریایی سناریوی رهبر اوکراین برای کسب محبوبیت است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پوتین رهبر اوکراین را به طراحی و برنامه ریزی رویارویی دریایی اخیر برای بهره برداری سیاسی متهم کرد.

رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه با طرح این مسئله یادآور شد که پترو پروشنکو، همتای اوکراینی اش تلاش دارد با بهره برداری از «تحریکات دریایی سازماندهی شده » میزان محبوبیت خود را پیش از انتخابات سال آینده میلادی در این کشور بالا ببرد.

روسیه روز یکشنبه گذشته سه ناوچه نیروی دریایی اوکراین را به دلیل آنچه ورود غیر قانونی به محدوده قانونی آب های روسیه در دریای سیاه عنوان شده توقیف و کلیه خدمه آنها را بازداشت کرد؛ ادعایی که بلافاصله از سوی اوکراین تکذیب شد.

بیشتر بخوانید:

ولادیمیر پوتین که در یک همایش اقتصادی در مسکو سخن می گفت در ادامه تاکید کرد اشتباهات و کوتاهی های سیاستمداران اوکراینی از سوی غرب مورد بخشش قرار می گیرد زیرا ما به ازایی چون «روایت ضد روسی» دارد که توسط کی یف ترویج می شود.

رئیس جمهوری روسیه همچنین باردیگر تاکید کرد که ناوچه های اوکراینی آشکارا در مسیری اشتباه حرکت می کردند.

در پی بالا گرفتن دامنه تنش میان مسکو و کی یف، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه با انتقاد شدید از توقیف سه ناوچه اوکراینی توسط نیروهای نظامی روسیه در سواحل کریمه، تهدید کرد دیدار خود با پوتین در حاشیه نشست گروه بیست G۲۰ در آرژانتین را لغو خواهد کرد.

این درحالیست که کرملین روز چهارشنبه تاکید کرد که برغم تهدید دونالد ترامپ تدارکات لازم برای انجام دیدار روسای جمهوری آمریکا و روسیه در آرژانتین در دست تهیه است.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.