خبر فوری
This content is not available in your region

سازمان ملل: نشست آستانه برای سوریه بی‌حاصل بود

نظرها
جنگ سوریه
جنگ سوریه   -  
کپی رایت
رویترز
اندازه متن Aa Aa

استفان دی‌میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در سوریه روز پنجشنبه گفت که نشست آستانه به منظور دستیابی به راه حلی برای سوریه حاصلی در بر نداشته است.

آقای دی‌میستورکه برای شرکت در یازدهمین نشست سوریه در آستانه، پایتخت قزاقستان به سر می‌برد با انتشار بیانیه‌ای در این زمینه اعلام کرد: «روسیه، ترکیه و ایران برای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه به هیچ پیشرفت ملموسی دست نیافتند.»

در این بیانیه همچنین آمده است: «فرستاده ویژه سازمان ملل [دی‌میستورا] از این که از زمان نشست ده ماه پیش آستانه تاکنون راهی برای برون‌رفت از بن‌بست و تدوین قانون اساسی پیدا نشده، عمیقا متأسف است.»

بیانیه دفتر دی‌میستورا درباره نشست حاضر در آستانه می‌افزاید: «این آخرین فرصت برای برگزاری نشست آستانه در سال ۲۰۱۸ بود و متأسفانه برای مردم سوریه فرصت سرعت بخشیدن به تشکیل یک کمیته تدوین قانون اساسی مورد اعتماد، متوازن، جامع، متعلق به خود سوریه، به رهبری خود سوریه و با تسهیل سازمان ملل از دست رفت.»

نماینده ایران در یازدهمین نشست بین‌المللی صلح سوریه در آستانه حسین جابری انصاری، دستیار ارشد وزیر خارجه ایران در امور ویژه سیاسی بود.

رویترز
یازدهمین نشست آستانه برای سوریهرویترز

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.