خبر فوری
This content is not available in your region

توقف امدادرسانی کشتی آکواریوس به پناهجویان در دریای مدیترانه

نظرها
توقف امدادرسانی کشتی آکواریوس به پناهجویان در دریای مدیترانه
اندازه متن Aa Aa

کشتی آکواریوس که با حمایت سازمان پزشکان بدون مرز و یک گروه غیر دولتی دیگر به نجات پناهجویان از دریای مدیترانه می پرداخت به کار خود پایان داد.

هر دو سازمان تاکید کرده اند که از اقدامات خود برای نجات پناهجویان دست نخواهند کشید اما به عملیات نجات آنها با استفاده از کشتی آکواریوس پایان خواهند داد.

کشتی آکواریوس به نمادی از بحران سیاسی در کشورهای اروپایی برای پذیرش پناهجویان تبدیل شده بود. این کشتی آخرین کشتی نجات پناهجویان در دریای مدیترانه بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

سازمان پزشکان بدون مرز «اذیت و آزار» دولت ایتالیا و دیگر کشورهای اروپایی را دلیل توقف فعالیت کشتی آکواریوس اعلام کرده است. در بیانیه سازمان پزشکان بدون مرز آمده است: «پایان عملیات ما با آکواریوس به معنای مرگهای بیشتر در دریا خواهد بود. مرگ هایی که در غیاب هرگونه شاهد اتفاق می افتند و قابل پیشگیری هستند.»

ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا بارها کشتی آکواریوس را به «قاچاق» و «فعالیتهای تبهکارانه» متهم کرده بود. سازمان پزشکان بدون مرز این اتهامات را «مضحک» توصیف کرده است.

یکی از مقامات پزشکان بدون مرز تاکید کرده است که توقف فعالیت آکواریوس به این معنا نیست که این سازمان با کشتی دیگری به نجات جان پناهجویان نخواهد پرداخت.

کشتی آکواریوس از زمان آغاز فعالیت خود تاکنون موفق به امدادرسانی به ۳۰ هزار نفر شده بود.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.