خبر فوری
This content is not available in your region

یکی از بزرگ‌ترین حامیان مالی حزب‌الله در آمریکا اتهامات خود را پذیرفت

نظرها
کاخ دادگستری آمریکا
کاخ دادگستری آمریکا
اندازه متن Aa Aa

قاسم تاج‌الدین، فردی که از او به عنوان «یکی از بزرگ‌ترین حامیان مالی حزب‌الله» لبنان یاد می‌شود، در دادگاهی در ایالات متحده آمریکا اتهامات خود را پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه این فرد ۶۳ ساله و متهم به «تبانی با هدف پولشویی» است، روز پنج‌شنبه ۱۵ آذر در دادگاهی در واشنگتن حاضر شد و ضمن پذیرش موارد اتهامی پذیرفت با دادگاه همکاری کند.

آمریکا می‌گوید قاسم تاج‌الدین «یکی از بزرگ‌ترین حامیان مالی» یک «تشکیلات تروریستی» یعنی حزب‌الله لبنان در سال ۲۰۰۹ میلادی بوده است. وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرد این فرد که از همکاری با شرکت‌های آمریکایی منع شده است، تلاش کرده تا با دور زدن این تحریم با شرکت‌های آمریکایی معامله کند.

در گزارش وزارت دادگستری آمریکا در مورد پرونده آقای تاج‌الدین آمده است: «بنا بر کیفرخواست پرونده موجود در پیوست این گزارش که به امضای آقای تاج‌الدین رسیده، نامبرده با همدستی حداقل ۵ فرد دیگر برای انجام یک تراکنش ۵۰ میلیون دلاری از طریق شرکت‌های آمریکایی اقدام کرده و به این ترتیب حکم ممنوعیت [معامله با شرکت‌های آمریکایی] را نقض کرده است.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

این مرد لبنانی که اهل بیروت است، در سال ۲۰۱۷ در مراکش دستگیر و به آمریکا مسترد شد. وی از آن زمان تاکنون در بازداشت به سر می‌برد.

بنا به اعلام وزارت دادگستری آمریکا، دادگاه قاسم تاج‌الدین در اواسط ژانویه ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد.

دولت آمریکا از سال ۱۹۹۷ تاکنون حزب‌الله لبنان را که مورد حمایت ایران است به عنوان یک سازمان تروریستی می‌شناسد.

بیشتر بخوانید:

نام پسر رهبر حزب الله لبنان در فهرست تروریستی آمریکا قرار گرفت

حریری در گفتگو با یورونیوز: حزب‌ الله سیاست من در قبال خلیج فارس را نمی‌پذیرد

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.