خبر فوری
This content is not available in your region

تجلیل عفو بین الملل از جنبش زنان برای احقاق حقوق برابر

نظرها
تجلیل عفو بین الملل از جنبش زنان برای احقاق حقوق برابر
کپی رایت
عکس از رویترز
اندازه متن Aa Aa

سازمان عفو بین الملل در گزارش سالانه خود از وضعیت حقوق بشر در جهان از به پا خواستن زنان در کشورهای مختلف برای احیای حقوق خود تجلیل کرد.

در این گزارش به طور خاص به تلاشهای فعالان حقوق زن در ایران برای مقابله با قانون حجاب اجباری اشاره شده است. عفو بین الملل از تلاش مدافعان حقوق زنان برای مقابله با ممنوعیت رانندگی آنها در عربستان نیز یاد کرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

در بخش دیگری از این گزارش از ظهور رهبرانی که سیاستهایی ضدزن، خارجی هراس و علیه همجنسگرایان اتخاذ کرده اند انتقاد شده است. این در حالی است که مسئولان عفو بین الملل از جنبش زنان در کشورهای اروپایی و آمریکا برای مبارزه با اذیت و آزار جنسی و عدم سکوت در برابر این جرائم حمایت کرده اند.

سازمان عفو بین الملل در گزارش خود همچنین از حبس عهد تمیمی، نوجوان فلسطینی در اسرائیل انتقاد کرده است.

این سازمان از کشورهای مختلف خواسته است تدابیر لازم را برای دفاع از حقوق زنان اتخاذ کنند.

در بخش دیگری از این گزارش از گسترش گفتمان «نفرت و تبعیض» علیه پناهجویان، پناهندگان و مهاجران در کشورهای اروپایی انتقاد شده است. عفو بین الملل به طور خاص به کشورهای مجارستان، روسیه و لهستان و گسترش گفتمان مخالفت با خارجی ها در این کشورها اشاره کرده است.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.