خبر فوری

دیوان دادگستری اروپا: بریتانیا می‌تواند به‌طور یک‌جانبه برکسیت را لغو کند

نظرها
دیوان دادگستری اروپا: بریتانیا می‌تواند به‌طور یک‌جانبه برکسیت را لغو کند
اندازه متن Aa Aa

دیوان دادگستری اروپا اعلام کرد که بریتانیا می‌تواند بدون نیاز به اجازه ۲۷ عضو دیگر اتحادیه اروپا برکسیت را لغو کند.

دیوان دادگستری اروپا در پی درخواست برخی از سیاستمداران بریتانیایی که حامی ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا هستند آغازشده بود. رای این دادگاه تنها یک روز قبل از آغاز رای‌گیری پارلمان بریتانیا به توافق نهایی دولت محافظه کار بریتانیا با اتحادیه اروپا بر سر برکسیت اعلام شد. آنطور که به نظر می رسد اکثریت نمایندگان پارلمان بریتانیا این توافق را تصویب و تایید نخواهندکرد.

از سه شنبه گذشته پارلمان بریتانیا بحث و رای درباره توافق مورد مذاکره دولت محافظه کار بریتانیا و کمیسیون اروپا درباره برکسیت را آغاز کرده است. بسیاری از نمایندگان هم حزبی نخست وزیر، ترزا می، مخالفت خود را با آخرین توافق درباره برکسیت اعلام کرده اند.

محافظه کارانی که حامی «برکسیت سخت» هستند اعتقاد دارند که توافق اخیر منافع بریتانیا را به خطر می اندازد. آنها حتی سعی کردند ترزا می را استیضاح کنند اما نتوانستند رای لازم ۴۸ نماینده محافظه کار برای استیضاح خانم می را جمع آوری کنند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.