وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

رسانه‌های بریتانیا: رای‌گیری درباره توافق‌نامه برکسیت در پارلمان لغو می‌شود

 نظرها
رسانه‌های بریتانیا: رای‌گیری درباره توافق‌نامه برکسیت در پارلمان لغو می‌شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

برخی منابع به رسانه‌های بریتانیایی اعلام کردند که ترزا می نخست وزیر این کشور رای‌گیری درباره توافق‌نامه برکسیت را که قرار بود، سه‌شنبه یازده دسامبر در پارلمان بریتانیا انجام شود، لغو می‌کند.

آخرین گمانه زنی ها نشان می دهد که اکثریت نمایندگان پارلمان با توافق اخیر بین دولت محافظه کار و اتحادیه اروپا بر سر برکسیت مشکل دارند و به آن رای اعتماد نمی دهند. احتمال دارد این رای‌گیری به زمان دیگری موکول شود.

ترزا می‌ قرار است ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه به وقت اروپای مرکزی در پارلمان بریتانیا بیانیه‌ای را در این زمینه اعلام کند.

دوشنبه ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد که اتحادیه اروپا به هیچ عنوان حاضر نیست دوباره درباره توافق برکسیت با بریتانیا مذاکره کند. وی اعلام کرد که ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا رای اعتماد خود را به مفاد توافق نامه جدید داده اند و نمی توان دوباره درباره مفاد جدید بحث و مذاکره کرد.

همزمان دولت محافظه کار بریتانیا هم اعلام کرده است که تمام متون برای کسب رضایت از پارلمان درباره توافق جدید برکسیت آماده است و نمایندگان می توانند سه شنبه تصمیم نهایی خود را اعلام کنند.

در صورت عدم رای موافق نمایندگان پارلمان بریتانیا به توافق تایید شده توسط اتحادیه اروپا، کابینه خانم می اعلام کرده است برای خروج بدون موافقت پارلمان، مذاکرات لازم را انجام داده‌اند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید