خبر فوری

تجمع کارگران کفن‌پوش فولاد اهواز با الهام از جلیقه‌زردهای فرانسه

 نظرها
تجمع کارگران کفن‌پوش فولاد اهواز با الهام از جلیقه‌زردهای فرانسه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کارگران اعتصابی گروه ملی فولاد اهواز روز سه‌شنبه نیز در خیابان‌های این شهر راه‌پیمایی کردند.

کارگران کفن‌پوش فولاد اهواز روز سه‌شنبه در حالی که پلاکاردی حاوی شعار«دولت در حال ادرار کردن بر روی زندگی ماست ولی رسانه‌ها می‌گویند باران می‌آید» پیشاپیش جمع آنها حرکت داده می‌شد، در اعتراض به عدم دریافت حقوق معوقه و ناکارآمدی مدیریت این کارخانه در خیابان‌های اهواز راه‌پیمایی کردند.

این شعار مورد استفاده در تجمع اعتراضی روز سه‌شنبه کارگران اهوازی الهام گرفته از شعار نوشته شده در پشت برخی جلیقه‌های زردی است که حامیان جنبشی به همین نام طی یک ماه گذشته در تجمعات اعتراضی خود علیه سیاست‌های دولت فرانسه بر تن می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

کارگران معترض راه‌پیمایی روز سه‌شنبه خود را از مقابل استانداری خوزستان آغاز کردند و با عبور از بازار اهواز و در اقدامی نمادین در مقابل منزل امام جمعه اهواز تجمع کردند. تجمع‌کنندگان سپس با سر دادن شعارهایی خواستار احقاق حقوق خود شدند.

بدین ترتیب اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد اهواز وارد سی و دومین روز پیاپی خود شد. آنها نسبت به تبعات خصوصی‌سازی این کارخانه و به تعویق افتادن حقوقشان معترض هستند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.