خبر فوری
This content is not available in your region

تحریم ها علیه ایران؛ حمله سایبری به حساب ایمیل مقامات آمریکایی

نظرها
تحریم ها علیه ایران؛ حمله سایبری به حساب ایمیل مقامات آمریکایی
کپی رایت
عکس از آرشیو
اندازه متن Aa Aa

حساب های ایمیل شخصی آن دسته از مقامات آمریکایی که مسئول وضع تحریم علیه ایران بودند ماه گذشته مورد حمله سایبری قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس داده های جمع آوری شده از سوی یک گروه امنیت سایبری به نام سرتفا (Certfa) نشان می دهد یک گروه از هکرها ماه گذشته تلاش کردند به ایمیل های شخصی بیش از ۱۲ مقام وزارت خزانه داری آمریکا نفوذ کنند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

این در حالی است که حساب ایمیل شخصی مدافعان و مخالفان و مجریان توافق هسته ای با ایران نیز مورد حمله سایبری قرار گرفته است. اسامی دانشمندان هسته ای عرب زبان، چهره های جامعه مدنی ایران و یک اندیشکده در واشنگتن نیز در میان فهرست افرادی است که حساب ایمیل شخصی شان مورد حمله سایبری قرار گرفته است.

فردریک کیگن، کارشناس حملات سایبری که خود نیز قربانی تلاش برای نفوذهای اینترنتی اخیر بوده است می گوید: «فرض بر این است که برخی از این ماجرا به تلاش برای آگاهی از تحریم ها (علیه ایران) بر می گردد.»

وی در مورد این عملیات سایبری افزود: «برای من کمی بیشتر از آنچه انتظار داشتم نگران کننده بود.»

گروه سرتفا حمله سایبری علیه حساب ایمیل مقامات آمریکا را به هکرهای وابسته به دولت ایران نسبت داده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.