خبر فوری

جاذبه‌های زمستانی قزاقستان؛ اسکی و پرواز

جاذبه‌های زمستانی قزاقستان؛ اسکی و پرواز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در ادامه ماجراجویی در قزاقستان به منطقه کوهستانی سیم‌بلاغ آمده‌ایم که مرکز ورزش‌های زمستانی است.

با پرواز بر فراز کوهستان شروع می‌کنیم؛ تجربه‌ای که همیشه در ذهن شما خواهد ماند. این پرواز در زمستان ۱۵ دقیقه طول می‌کشد حال آنکه در فصل گرم می‌توان تا نیم ساعت از آن بهره برد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

اوژنی اورسکین مدیر مدرسه پروازی ساموریک می گوید:«سیم‌بُلاغ مرتفع‌ترین نقطه قزاقستان برای پاراگلایدر است. ارتفاع قله ۳۲۰۰ متر از سطح دریاست. بلندترین و طولانی‌ترین پروازهای ما اینجا و در میان این کوه‌ها انجام می‌شود. من حدود سی سال پرواز کرده‌ام. از بچگی دوست داشتم خلبان شوم و زمانی خواندم که پاراگلایدر انسان را یک قدم به آسمان نزدیکتر می‌کند و این شد که تصمیم گرفتم به سراغ این ورزش بروم.»

اما وقتی پایمان به زمین می‌رسد کفش‌های مخصوص راه رفتن روی برف می‌پوشیم و بعد اسکی‌کنان از کوه پایین مي‌رویم تا به تماشای غروب آفتاب در کوهستان بنشینیم.

در پایان این سفر زمستانی‌ هیچ سرگرمی‌ای بهتر از اسکی روی یخ در شب نیست.

پیست اسکی مِدِئو با ۱۶۹۱ متر ارتفاع از سطح دریا یکی از معروفترین پیست‌های اسکی روی یخِ جهان است. دست کم ۱۲۵ رکورد جهانی این رشته در پیست مِدِئو ثبت شده است.

بیشتر بخوانید:‌

قزاقستان؛ برج بایترک در شهر آستانه، نماد پرنده خوشبختی

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.