وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سونای ۱۳ هزار یورویی برای نمایندۀ فنلاند دردسرساز شد

 نظرها
سونای ۱۳ هزار یورویی برای نمایندۀ فنلاند دردسرساز شد
کپی رایت
Lehtikuva/Antti Aimo-Koivisto/REUTERS
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یکی از نمایندگان پارلمان فنلاند متهم شده است که با سند سازی‌های جعلی، مبلغ ۱۳ هزار یورو از بودجه عمومی را صرف ساخت یک سونا در خانۀ دوم خود کرده است.

این خانه که محل اقامت غیردائمی ویله واهاماکی، نمایندۀ پارلمان از حزب ملی گرای فینس (Finns) است در هلسینکی قرار دارد و گفته می‌شود که او با گمراه کردن پارلمان فنلاند، به مبلغ لازم برای ساخت این سونا دست یافته است.

ویله واهاماکی، نماینده پارلمان فنلاند

خبر این هزینه سازی اولین بار در ماه ژوئیه از سوی یکی از رسانه‌های فنلاند منتشر شد و پس از آن دفتر بازرسی ملی فنلاند تحقیقات خود را برای رد یا تایید این ادعا آغاز کرد.

با پایان یافتن این تحقیقات، دفتر بازرسی ملی در بیانیه‌ای موضوع هزینه سازی‌های ناموجه از سوی آقای واهاماکی برای تامین مبلغ ۱۳ هزار یورو را تایید کرد. با این وجود در این بیانیه اعلام شد که او بخش قابل توجهی از این پول را به دولت برگردانده است.

آقای واهاماکی پیش از این هرگونه اتهام در این باره را رد کرده و منکر ارتکاب چنین تخلفی شده بود.

پروندۀ این تحقیق اکنون در اختیار یکی از دادستان‌های فنلاند است تا اقدامات لازم برای تعقیب قضایی آقای واهاماکی را انجام دهد.

کشور فنلاند با ۵.۵ میلیون نفر جمعیت دارای سه میلیون سونا است.

بیشتر بخوانید: