خبر فوری
This content is not available in your region

تحقیق پلیس آلمان درباره پرچم داعش در نزدیکی راه‌آهن برلین

نظرها
تحقیق پلیس آلمان درباره پرچم داعش در نزدیکی راه‌آهن برلین
اندازه متن Aa Aa

پلیس آلمان روز سه‌شنبه ۲۵ دسامبر (۴ دی) اعلام کرد در نزدیکی یک کابل انتقال برق آسیب دیده بر روی خط راه‌آهن در برلین، پرچم داعش را یافته‌اند. تحقیقات پلیس برای یافتن رابطه بین خرابی کابل انتقال برق و پرچم داعش ادامه دارد.

پلیس برلین در بیانیه‌ای افزود که در کنار پرچم و کابل انتقال برق، نوشته‌هایی نیز به زبان عربی یافت شده و تحقیقات هنوز در جریان است.

اوایل ماه اکتبر، بر روی خط راه آهن بین شهر نورنبرگ و مونیخ «مشکلات خطرناکی» ایجاد شده بود که کارشناسان پلیس برلین در حال بررسی ارتباط این اتفاق با خراب‌کاری کابل انتقال برق در برلین و پرچم داعش هستند.

با اینکه اعلامیه پلیس روز سه‌شنبه صادر شد اما راه‌آهن ملی آلمان روز یکشنبه به پلیس از یافتن اثر خراب‌کاری و آسیب روی کابل انتقال برق خط راه‌آهن در جنوب غربی برلین خبر داده بود.

به دنبال انتشار این خبر، حرکت قطارهای محلی و منطقه‌ای برای چندین ساعت متوقف شدند.

در ماه اکتبر نیز در نزدیکی محل آسیب به خط راه‌آهن، مدارکی به زبان عربی یافت شده بود.

یکی از مقامات پلیس در مصاحبه‌ای با یک روزنامه آلمانی گفته بود این احتمال وجود دارد که «این خرابکاری‌ها توسط نیروهای افراطی راست‌گرا برای بدنام کردن پناهجویان صورت گرفته باشد.»

آلمان از سال ۲۰۱۶ چند بار مورد حملاتی واقع شد که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.