خبر فوری
This content is not available in your region

اردوغان: اگر شبه‌نظامیان کُرد از منبج خارج شوند کاری در این شهر نداریم

نظرها
عکس از اسوشیتدپرس
عکس از اسوشیتدپرس
اندازه متن Aa Aa

اردوغان در واکنش به ورود ارتش سوریه به شهر منبج گفت که اگر شبه نظامیان کرد آنجا را ترک کنند ترکیه هیچ‌کاری در این شهر سوریه ندارد. به گزارش رویترز، رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری سوریه روز جمعه گفت:«ترکیه در شهر منبج سوریه کاری برای انجام ندارد اگر گروه‌های تروریستی این شهر را ترک کنند.»

ترکیه هرگونه مداخله در شهر منبج را از سوی نیروهای شبه نظامی کرد را تهدید کرده تا به این ترتیب بتواند این شبه نظامیان را – که البته آنها را گروه تروریستی‌ می‌خواند- از این شهر بیرون کند. روز جمعه ارتش سوریه‌ اعلام کرد که برای نخستین بار طی سال جاری به منبج وارد شده است پس از آنکه یگان‌های مدافع خلق کرد از دولت مرکزی سوریه خواستار حمایت از شهر منبج در برابر تهدید حمله‌های ترکیه شده‌اند.

هشدار وزارت دفاع ترکیه به دنبال ورود سوریه به منبج

در عین حال وزارت دفاع ترکیه نیز گفته که یگان‌ مدافع خلق کرد هیچ قدرتی برای دعوت از دیگران برای حضور در منبج ندارند. این وزارتخانه همچنین به تمام احزاب هشدار داده که در پی ناآرامی در این منطقه نباشند. نظر وزارت دفاع ترکیه ساعاتی پس از آن اعلام شد که ارتش سوریه به طور رسمی خبر داد که به دعوت یگان‌ مدافع خلق کرد وارد منبج شده و پرچم سوریه را در این شهر بالا برده است. یگان‌ مدافع خلق کرد از دولت بشار اسد خواسته‌اند تا از این شهر در برابر ترک‌ها محافظت کند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.