وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نجات ۳۰۸ پناهجوی سرگردان در مدیترانه؛ اسپانیا مقصد نهایی پناهجویان غیرقانونی

 نظرها
نجات ۳۰۸ پناهجوی سرگردان در مدیترانه؛ اسپانیا مقصد نهایی پناهجویان غیرقانونی
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک کشتی امداد اسپانیایی روز جمعه موفق شد تا یک گروه ۳۰۸ نفره از مهاجران را که از هفته گذشته در دریایی مدیترانه سرگردان بودند، نجات دهد.

قایق حامل این مهاجران پس از آن که ایتالیا و مالت از پذیرش آن سرباز زده بودند، در دریا سرگردان شده بود. پناه‌جویان حاضر در این قایق از لیبی عازم ایتالیا شده بودند.

صلیب سرخ با همکاری پلیس اسپانیا قایق پناه‌جویان را پس از شناسایی به بندر الجزیراس در جنوب اسپانیا هدایت کردند. این پناه‌جویان سپس در چادرهای موقت اسکان داده شدند.

بیشتر بخوانید:مسیرهای پناهجویان برای رسیدن به اروپا در یک نگاه

هر چند تعداد پناهجویان به مقصد اروپا از سال ۲۰۱۶ به این سو سیر نزولی به خود گرفته ولی اسپانیا در این مدت با رشد ورود پناه‌جویان غیرقانونی مواجه شده است. طی سال جاری میلادی اسپانیا هر هفته شاهد ورود یک‌هزار پناه‌جوی غیرقانونی بوده و به مقصد اصلی پناه‌جویان غیرقانونی در اروپا بدل شده است.

گشاده‌دستی دولت سوسیالیست اسپانیا در مقابل پناه‌جویان غیرقانونی موجب بروز نارضایتی‌هایی به ویژه در استان‌های جنوبی این کشور شده است. به طوری که طی انتخابات محلی در منطقه آندلس که اخیرا برگزار شد، راستگراهای افراطی مخالف مهاجرت، برای اولین بار از ۱۹۷۰ تاکنون، پیروز شدند.

بیشتر بخوانید:درباره سند بین‌المللی مهاجرت سازمان ملل چه می‌دانیم؟

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید