خبر فوری
This content is not available in your region

۱۷ کشته در جریان برگزاری انتخابات پارلمانی بنگلادش

نظرها
۱۷ کشته در جریان برگزاری انتخابات پارلمانی بنگلادش
اندازه متن Aa Aa

پلیس بنگلادش اعلام کرد که خشونت‌ها به دنبال برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور تا کنون مرگ ۱۷ نفر را به همراه داشته است. کشته‌ها شامل ۷ نفر از حزب حاکم و ۵ نفر از اتحاد مخالفان هستند. سُهل رعنا، سخنگوی پلیس بنگلادش گفت که ۲۰ نفر نیز در این درگیری‌ها زخمی‌ شده‌اند.

احزاب مخالف در بنگلادش هفته پیش ضمن محکوم کردن آنچه «ارعاب و تهدید دولت» در آستانه انتخابات پارلمانی در این کشور خوانده شده از دستگیری بیش از ده هزار کنشگر سیاسی و فعال اپوزیسیون طی هفته‌های اخیر خبر داده‌ بودند.

امروز در بنگلادش انتخابات پارلمانی برگزار می‌شود. خالده ضیاء، رهبر حزب اپوزیسیون ملی‌گرای بنگلادش در زندان است و نمی‌تواند برای این انتخابات حضور یابد. پیش از این نیز در هفته‌های مانده تا رای‌گیری انتخابات پارلمانی درگیری در بنگلادش به مرگ دو نفر و زخمی شدن تعداد دیگری منجر شده بود. همان زمان سخنگوی حزب حاکم بنگلادش، حزب اپوزیسیون را به ایجاد اختلال و انحراف در جو صلح آمیز انتخابات متهم کرده بود.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.