خبر فوری

چین؛ رژه پنگوئن‌ها در هوای منفی ۱۵ درجه سانتیگراد

 نظرها
چین؛ رژه پنگوئن‌ها در هوای منفی ۱۵ درجه سانتیگراد
کپی رایت
عکس رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پنگوئن‌ها میهمان جشنواره یخی سالانه در شهر شمالی هاربین چین بودند.

برگزارکنندگان بر روی دوش آنها کوله گذاشته بودند و آنها روی یک مسیر یخی راه رفتند در حالی که گاهی هم لیز می‌خوردند. دمای هوا به هنگام برگزاری این جشنواره منهای ۱۵ درجه سانتیگراد بود. تربیت‌کنندگان این پنگوئن‌ها می‌گویند که خروج آنها از محل بسته نگهداری و حضور در فضای طبیعی برایشان خوب است و می‌تواند برای آنها هم تمرین و هم آموزش باشد.

در این جشنواره ۶ پنگوئن به مدت ۱۵ دقیقه در محوطه باز این جشنواره حاضر شدند. این برنامه در واقع با هدف آموزش پنگوئن‌ها و حضورشان در طبیعت برنامه‌ریزی شده بود. این جشنواره که از ۵ ژانویه آغاز شده میلیون‌ها گردشگر را به این شهر شمالی کشور چین جذب کرده است.

گردشگران در فاصله چندمتری با پنگوئن‌ها به تماشای آنها پرداختند. از سال ۱۹۸۰ تا به امروز این جشنواره هر ساله میزبان گردشگرانی از سراسر جهان است. هر ساله در این جشنواره مجسمه‌های یخی بزرگی درست می‌شود و تا مدت‌ها در معرض نمایش مردم قرار می‌گیرد.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.