خبر فوری

تحریم‌های جدید آمریکا علیه «شبکه ارزی» ونزوئلا

 نظرها
تحریم‌های جدید آمریکا علیه «شبکه ارزی» ونزوئلا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کاخ سفید تحریم های جدیدی علیه دولت ونزوئلا که هدف آن بطور مشخص شبکه ارزی این کشور است وضع می کند.

وزارت خزانه داری آمریکا هدف اصلی این تحریم ها را سرمایه چند تن از مقامات بلندپایه کشور اعلام کرده است. تحریم ها علیه اشخاص حقیقی نیز وضع شده اند.

از جمله آنها می توان به وزیر پیشین دارائی این کشور کلودیا پاتریشیا دیاز اشاره کرد. به گفته وزارت خزانه داری آمریکا در حالی که بسیاری از مردم ونزوئلا در فقر کامل زندگی می کنند برخی از مقامات کشور میلیون ها دلار سرمایه خود را از ونزوئلا خارج کرده اند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

به گفته دولت آمریکا، تحریم های جدید اجازه تبدیل «دلارهای بادآورده» مقامات ونزوئلایی و سرمایه گذاری در خارج از خاک این کشور را از این افراد می گیرد.

کاخ سفید می گوید وزرای دولت با توجه به حساب های متعددی که در کشورهای آمریکای جنوبی دارند به راحتی پول های خود را تبدیل و از کشور خارج می کنند.

اسناد و مدارک نشان می دهند که بسیاری از مقامات پیشین و فعلی ونزوئلا در حالی که مردم این کشور با تورم بی سابقه و فقر دست و پنجه نرم می کنند در ایالات متحده و کشورهای اروپایی سرمایه گذاری کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.