خبر فوری

توصیه سیاستمدار افغان: ایران به‌جای طالبان صدای مخالفان سياسی‌ خود را بشنود

 نظرها
توصیه سیاستمدار افغان: ایران به‌جای طالبان صدای مخالفان سياسی‌ خود را بشنود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یکی از سخنگویان ریاست جمهوری افغانستان در انتقادی فیسبوکی ایران را به سخنگوی طالبان تشبیه کرد. شاه حسین مرتضوی روز پنجشنبه ۱۰ ژانویه در حساب فیسبوک خود با انتشاری پستی نوشت: «مقامات وزارت خارجه ایران این روزها در نقش سخنگویان طالبان عمل می‌کنند. اگر کشور همسایه معتقد به گفتگو برای راه است است، چرا راه گفتگو را با گروه‌های مخالف داخلی خود از جمله مجاهدین خلق بسته است.»

مرتضوی در بخش دیگری از این پست انتقادی خود به ایران توصیه کرده بهتر است خود به صدای مخالفینش گوش کند و با میرحسین موسوی و مهدی کروبی وارد گفتگو شود.

این اظهارات آقای مرتضوی احتمالا واکنشی است نسبت به صحبت‌هایی که محمدجواد ظریف در مصاحبه خود با یک رسانه هندی در خصوص نقش داشتن طالبان در آینده افغانستان به زبان آورده بود. وزیر خارجه ایران گفته بود نمی‌توان حضور طالبان را در آینده افغانستان نادیده گرفت، هرچند نقش آنها نباید در راس هرم باشد.

آقای مرتضوی البته بلافاصله این پست فیسبوکی خود را پاک کرد. اگر به صفحه این سیاستمدار افغان مراجعه کنید، آخرین پست او تصویری است که او از خود در کنار برف با عنوان «یک روز برفی» به اشتراک گذاشته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.