وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پای گردشگران کوچ‌سرفینگ به افغانستان باز شد

 نظرها
پای گردشگران کوچ‌سرفینگ به افغانستان باز شد
پای گردشگران کوچ‌سرفینگ به افغانستان باز شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کوچ‌سرفینگ یا «کاناپه‌گردی» که گونه‌ای گردشگری با اقامت در منزل باشندگان (اهالی) است، مدتی است که در افغانستان رایج شده است.

خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی در این زمینه می‌نویسد گردشگران کنجکاو خارجی از این پس می‌توانند در کشور جنگ‌زده افغانستان در خانه برخی از مردم جایی برای گذراندن شب پیدا کنند. کیاران بار که یک گردشگر هلندی است به این خبرگزاری می‌گوید از طریق وبسایت کوچ‌سرفینگ توانسته چندین خانه را در کابل پیدا کند که مالکان آن حاضر شده‌اند در ازای مبلغی اتاقی را در اختیار او قرار بدهند.

کیاران بار می‌گوید از راه کاناپه گردی به افغانستان سفر کرده تا تجربه‌ای به خصوص اندوخته باشد. ناصر مجیدی، شهروند افغان که میزبان این گردشگر اروپایی بوده نیز می‌گوید این پذیرایی با سنت مهمان‌نوازی افغان‌ها همخوانی دارد.

کوچ‌سرفینگ نام یک پایگاه اینترنتی برای گردشگرانی است که می‌خواهند در شهر یا کشور مقصد به خانه شخصی مردم رفته و روی کاناپه بخوابند و به این ترتیب در هزینه هتل صرفه‌جویی کنند. کاناپه‌گردی که در سال‌های اخیر در ایران هم رایج شده، به تازگی در افغانستان به عنوان راه تازه‌ای برای درآمدزایی از صنعت گردشگری اهمیت یافته است.

تاکنون حدود دو هزار نفر از شهروندان افغان که اکثریت قریب به اتفاق آنها مرد هستند با ثبت‌نام در وبسایت کوچ‌سرفینگ آمادگی خود را برای پذیرایی از گردشگران اعلام کرده‌اند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید