وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اظهار «ناامیدی» دیده‌بان حقوق بشر از رویکرد ماکرون

 نظرها
اظهار «ناامیدی» دیده‌بان حقوق بشر از رویکرد ماکرون
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سازمان دیده بان حقوق بشر روز پنجشنبه از رویکرد مانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در قبال موارد نقض حقوق بشر ابراز «ناامیدی» کرد.

مدیر این سازمان در جریان ارائه گزارش سالانه دیده بان حقوق بشر در برلین رئیس جمهوری فرانسه را متهم کرد که «منافع کشورش» را بر رعایت حقوق بشر ارجح می داند.

دیده بان حقوق بشر سال گذشته از امانوئل ماکرون و مواضع او در برابر حزب راست افراطی «اتحاد ملی» (جبهه ملی سابق) ستایش کرده بود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

کنت رات، مدیر سازمان دیده بان حقوق بشر اظهار داشت: «هر چند رئیس جمهوری فرانسه در حرف مرتبا از حقوق بشر دفاع می کند اما شاهد این هستیم که وقتی پای منافع فرانسه در میان است ماکرون سکوت می کند.»

مدیر سازمان دیده بان حقوق بشر به طور مشخص از سیاست مهاجرتی دولت فرانسه انتقاد کرد.

در مقابل کنت رات از مواضع آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در مورد نقض حقوق بشر ستایش کرد. مدیر سازمان دیده بان حقوق بشر به طور مشخص از موضع برلین برای تعلیق فروش اسلحه به عربستان پس از قتل جمال خاشقجی یاد کرد.

جمال خاشقجی یک روزنامه نگار منتقد حکومت عربستان بود که سال گذشته میلادی در ساختمان کنسولگری این کشور در استانبول به قتل رسید.

بیشتر بخوانید: