خبر فوری
This content is not available in your region

اسرائیل خانه پدری یک متهم ۱۷ ساله فلسطینی را تخریب کرد

نظرها
اسرائیل خانه پدری یک متهم  ۱۷ ساله فلسطینی را تخریب کرد
کپی رایت
رویترز
اندازه متن Aa Aa

نظامیان اسرائیلی در کرانه باختری رود اردن خانه یک فلسطینی را تخریب کردند. این فلسطینی ۱۷ ساله در سپتامبر ۲۰۱۸ یک فرد اسرائیلی- آمریکایی را با چاقو کشته بود.

برخی از ساکنان شهر یاتا در نزدیکی الخلیل می‌گویند زمانیکه نظامیان اسرائیلی به خانه خلیل جبارین نزدیک می‌شدند عده‌ای به سوی آن‌ها سنگ پرتاب کردند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد خانه تخریب شده با مواد منفجره،‌ واحدی دو طبقه بود که جبارین در آن زندگی می‌کرد.

طبق گفته مقام‌های اسرائیلی در جریان عملیات تخریب، ناآرامی‌های خشونت‌باری با حضور ده‌ها فلسطینی که به سوی سربازان سنگ پرتاب می‌کردند گزارش شده است اما سربازان معترضان را متفرق کردند.

بیشتر بخوانید:

رویترز
برخی از ساکنان کرانه باختری رود اردن در کنار خانه جبارین حاضر شده اندرویترز

آری فولد ۴۵ ساله که در شهرک‌ اسرائیلی افرات زندگی می‌کرد در نزدیکی فروشگاهی در بخش اشغالی کرانه باختری رود اردن با چاقو کشته شد. او یک کنشگر نزدیک به جناح راست بود که به‌طور مرتب به‌عنوان کارشناس در تلویزیون حضور داشت.

جبارین که در زمان حمله، ۱۷ سال سن داشت، بعد از یک تعقیب و گریز بازداشت شد. او در زمان دستگیری به‌طور سطحی زخمی شد.

اسرائیل در سال‌های اخیر سیاست تخریب خانه‌های فلسطینی‌هایی را که مرتکب حملات مرگبار علیه اسرائیلی‌ها می‌شوند، از سر گرفته‌ است. آن‌ها معتقدند که این کار عاملی بازدارنده برای تکرار این حملات است.

از سوی دیگر منتقدان، این رفتار را به‌عنوان مجازات جمعی محکوم می‌کنند چراکه باعث آوارگی خانواده متهم می‌شود و خشونت را هم می‌تواند افزایش دهد.

در سال ۲۰۰۵، اسرائیل این سیاست را به‌حالت تعلیق درآورد اما در سال ۲۰۱۴ بعد از یک موج جدید از حملات، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل این سیاست را از حالت تعلیق خارج کرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.