خبر فوری

اداره محیط زیست استان تهران: منشاء بوی نامطبوع پایتخت پیدا نشد

 نظرها
اداره محیط زیست استان تهران: منشاء بوی نامطبوع پایتخت پیدا نشد
کپی رایت
عکس از ایسنا
اندازه متن Aa Aa

کیومرث کلانتری، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران می گوید «منبع مشخصی» برای بوی نامطبوع اخیر در پایتخت پیدا نشد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار داشت: «برای منشاء یابی این بو اقدامات گسترده ای صورت گرفته است و بلافاصله بعد از این که این بو در سطح شهر تهران متصاعد شد، کارگروه ویژه‌ای شکل گرفت. ما از ابتدایی‌ترین احتمالات شروع به کار و منشایابی کردیم. هواشناسی نیز گزارش کرد که هیچ تغییر جوی اتفاق نیفتاده است.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

ساکنان تهران حدود سه هفته پیش از استشمام بوی نامطبوعی در برخی مناطق پایتخت خبر داده بودند.

کیومرث کلانتری اکنون تاکید می کند که فاضلاب یا پسماندهای آرادکوه منشاء این بو نبوده است. وی می گوید: «مرکز زمین شناسسی زلزله‌نگاری نیز تایید کرد که در آن بازه زمانی تغییرات در سطح زمین اتفاق نیفتاده است بنابراین به نقطه مکانی خاصی که این بو از آن متصاعد شده باشد، نرسیدیم.»

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: «در نهایت نیز هیچ یک از دستگاه‌ها بوی متصاعد شده از زیرمجموعه هایی را که در حیطه وظایف آن دستگاه است تایید نکرد بنابراین نتوانستیم به نقطه مشخصی برای منشاء این بو برسیم. سازمان حفاظت محیط زیست دستگاه‌های سنجش کیفیت گاز و ذرات را دارد ولی هنوز تجهیزاتی برای سنجش بو نداریم که باید آن‌ها را تهیه کنیم.»

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران هفته گذشته کشف منشاء بوی نامطبوع در تهران را تکذیب کرده بود. استشمام بوی نامطبوع در تهران شایعاتی مبنی بر احتمال فعال شدن آتشفشان دماوند یا ترکیدن لوله فاضلاب را پدید آورده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.