خبر فوری

در حمله به نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در مالی ۸ کلاه آبی کشته شدند

 نظرها
در حمله به نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در مالی ۸ کلاه آبی کشته شدند
کپی رایت
عکس از آرشیو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سازمان ملل متحد می گوید در حمله مهاجمان مسلح در نزدیکی روستایی در شمال مالی هشت نیروی حافظ صلح این سازمان کشته شدند.

بنا به اعلام دفتر ماموریت سازمان ملل در مالی در این حمله چند نفر نیز مجروح شدند. هویت عاملان این حمله که در نزدیکی اگولهاک روی داد اعلام نشده است.

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل و نظامیان فرانسوی برای مبارزه با گروههای افراط گرا در شمال مالی حضور دارند. از حضور نیروهای تندروی اسلامگرا در منطقه ساحل به عنوان یکی از مهمترین تهدیدات امنیتی برای کشورهای منطقه یاد می شود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

به دنبال حمله روز یکشنبه بین نیروهای حافظ صلح و مهاجمان درگیری روی داد. بنا به گزارشها عاملان حمله روز یکشنبه سوار بر چند خودروی زرهی بودند.

رئیس دفتر ماموریت سازمان ملل در مالی خواستار «پاسخ کوبنده، سریع و هماهنگ» به حمله روز یکشنبه شده است.

دولت مالی در سال ۲۰۱۵ با گروه های استقلال طلب این کشور به توافق صلح دست یافت. با این حال این توافق منجر به پایان خشونتها در این کشور نشد.

حدود چهار هزار نیروی فرانسوی از سال ۲۰۱۳ تاکنون در مالی حضور دارند. شورای امنیت سازمان ملل با اعزام نیروهای حافظ صلح تلاش کرده است به حفظ آرامش کمک کند اما این نیروها نیز مورد هدف حمله شبه نظامیان قرار گرفتند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.