خبر فوری

تظاهرات نه به سقط جنین در پاریس

 نظرها
عکس از اسوشیتدپرس
عکس از اسوشیتدپرس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هزاران نفر روز یکشنبه در اعتراض به سقط جنین و کمک‌های پزشکی به مادرانی که می‌خواهند جنین خود را سقط کنند، در پاریس تظاهرات کردند.

معترضان می‌گویند که در این مسیر از حمایت پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان و چند اسقف فرانسوی برخوردارند. آنها در سیزدهمین راهپیمایی علیه سقط جنین با عنوان «راهپیمایی برای زندگی» شرکت کردند.

برگزار کنندگان این راهپیمایی همچنین از پزشکان سراسر فرانسه خواستند تا وجدان خود را در نظر گرفته و از انجام سقط جنین بپرهیزند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

معترضان «اتانازی در فرانسه ممنوع بماند»

سالانه حدود ۲۰۰ هزار سقط جنین در کشور فرانسه انجام می‌شود. در سپتامبر ۲۰۱۸ بالاترین نهاد اخلاق زیستی در فرانسه اعلام کرده بود که زنان مجرد و زوج‌های لزبین‌ باید به کمک‌های پزشکی در حوزه تولید مثل دسترسی داشته باشند. برگزار کنندگان راهپیمایی روز یکشنبه به این پیشنهاد نیز اعتراض داشتند. در حال حاضر این دستورالعمل‌ها به زوج‌های دگرجنسگرا محدود است.

معترضان همچنین خواستار این شده‌اند تا اتانازی یا مرگ آسان نیز در فرانسه کماکان قدغن باشد. اتانازی به شرایطی گفته می‌شود که در آن، بیمار بنا به درخواست خودش به صورت طبیعی و آرام بمیرد. این اتفاق بیشتر در بیماران لاعلاج یا کسانی‌که از یک بیماری شدید روانی رنج می‌برند با رضایت و آگاهی شخص بیمار اتفاق می‌افتد.

بیشتر بخوانید:

تبلیغات مغرضانه ضد سقط جنین در فرانسه جرم شناخته شد

پاپ فرانسیس سقط جنین را با استخدام «آدمکش حرفه‌ای» مقایسه کرد

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.