خبر فوری

ایران در واکنش به لغو پرواز هواپیمایی ماهان توسط آلمان: امیدواریم تجدیدنظر شود

 نظرها
عکس از ایرنا
عکس از ایرنا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه کشور ایران با ابراز تاسف از لغو مجوز پرواز شرکت هواپیمایی ماهان‌ایر توسط آلمان، آن‌ را اقدامی شتابزده و غیرقابل توجیه دانست.

قاسمی این اقدام آلمان را مغایر با روح حاکم بر روابط دیرینه دو ملت ایران و آلمان خواند و افزود: «این رفتار حرکتی بی‌دلیل و احتمالا ناشی از القاء اطلاعات نادرست توسط دیگرانی است که از روند روابط بین دو کشور ناخشنودند.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

امیدواریم تجدید نظر انجام شود

سخنگوی وزارت خارجه ابراز امیدواری کرد «دولت آلمان با بررسی حقایق و بازنگری مجدد داده‌های اطلاعاتی خود نسبت به تجدید نظر بهنگام در این تصمیم ناصواب و نامطلوب که می‌تواند ارتباطات و رفت و آمدهای مردمی را تحت تاثیر قرار داده و بی شک خلاف مصالح و منافع روابط فی مابین است اقدام کند.»

به گفته قاسمی «بی تردید هیچ منطق و دلیلی نمی تواند توجیه‌گر این گونه رفتار های یک سویه و مبتنی بر داده های غلط و موهوم باشد و مرور چگونگی همکاری‌های این شرکت با طرف‌های آلمانی خود گویای نبود هیچ‌گونه نقطه منفی در کارنامه این همکاری‌های متقابل است.»

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.