خبر فوری

هر اروپایی در سال نیم تن زباله تولید می‌کند

 نظرها
هر اروپایی در سال نیم تن زباله تولید می‌کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

گزارشی تازه نشان ‌می‌دهد هر شهروند اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۷ به شکل میانگین حدود نیم تن زباله تولید کرده است.

گزارش اخیر وبسایت یورواستات، وبسایت داده‌های آماری اتحادیه اروپا، نشان می‌دهد که تولید زباله شهری در این اتحادیه در سال ۲۰۱۷ رقمی معادل ۴۷۸ کیلوگرم به ازای هر فرد بوده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

این رقم به رقم مشابه در سال پیش از آن (یعنی ۴۸۶ کیلوگرم به ازای هر فرد) نزدیک است که در کل رشدی نسبی را در تولید زباله نشان می‌دهد. اما تولید زباله در کشورهای مختلف یکسان نبوده و برخی سهمی بسیار برجسته در تولید زباله داشته‌اند.

میزان دقیق‌تر تولید زباله شهری را در نمودار زیر مشاهده می‌کنید.

فقط ۵ کشور از ۲۵ کشور این اتحادیه میانگین تولید زباله‌ای افزون بر ۶۰۰ کیلوگرم به ازای هر فرد داشته‌اند.

برای نمونه دانمارک با ۷۸۱ کیلوگرم به ازای هر فرد بیشترین تولید زباله اروپا را در سال ۲۰۱۷ داشته و پس از این کشور هم قبرس با تولید ۶۳۷ کیلوگرم و آلمان با تولید ۶۳۳ کیلوگرم زباله در سال در رتبه‌های بعدی جای گرفته‌اند.

جمع‌آوری، دفن و بازیافت

برخورد با زباله شهری در اروپا عمدتا به شیوه‌های مختلف صورت می‌گیرد. برای نمونه در سال ۲۰۱۷ از کل زباله تولید شده در اتحادیه اروپا ۳۰ درصد بازیافت شد، ۱۷ درصد به کود تبدیل شده، ۲۸ درصد سوزانده شده و ۲۴ درصد آن دفن گردیده است.

آمارهای اخیر پیشرفتی محسوس را نشان می‌دهد چراکه مثلا ده سال پیش از آن یعنی در سال ۲۰۰۷ میلادی ۴۳ درصد از زباله‌ها دفن شده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.