خبر فوری

عضو همجنسگرای پارلمان برزیل: تهدید به مرگ شده‌ام، کشور را ترک می‌کنم

 نظرها
عضو همجنسگرای پارلمان برزیل: تهدید به مرگ شده‌ام، کشور را ترک می‌کنم
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ژان ویلیس، عضو همجنسگرای پارلمان برزیل می گوید به دلیل تهدیداتی که علیه جان وی صورت گرفته است این کشور را ترک می کند.

این عضو کنگره ملی برزیل روز پنجشنبه اعلام کرد تهدید به مرگ شده است و به همین دلیل دوره عضویت خود را به اتمام نخواهد رساند. دوره عضویت ژان ویلیس از حزب «سوسیالیسم و آزادی» در کنگره ملی را نایب وی که او نیز یک همجنسگرا است به پایان خواهد برد.

ژان ویلیس دومین عضو پارلمان برزیل است که همجنسگرایی خود را به طور علنی اعلام کرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

او در نامه ای که خطاب به حزب خود در توضیح قصدش برای خروج از کشور نوشته اعلام کرده که به دفعات تهدید به مرگ شده است. به گفته وی علاوه بر خودش، اعضای خانواده وی نیز تهدید به مرگ شده اند. ژان ویلیس تاکید کرده است که به دلیل این تهدیدها به سختی می‌تواند از خانه اش در ریودوژانیرو خارج شود.

این عضو کنگره ملی برزیل پیش از این گفته بود که فضای خشونت بار در برزیل به دنبال انتخاب ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری جدید برزیل رو به وخامت گذاشته است.

رئیس جمهوری جدید برزیل تاکنون بارها علیه همجنسگرایان و دیگر اقلیتها سخن گفته است.

یکی از دستیاران ژان ویلیس، ۴۴ ساله اعلام کرده است که هم اکنون در اروپا به سر می برد به برزیل باز نخواهد گشت. دفتر رئیس جمهوری برزیل از اظهارنظر در مورد کناره گیری ژان ویلیس از سمتش خودداری کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.