خبر فوری

تصادف هواپیمای سبک با بالگرد در ایتالیا ۷ کشته بر جا گذاشت

 نظرها
تصادف هواپیمای سبک با بالگرد در ایتالیا ۷ کشته بر جا گذاشت
تصادف هواپیمای سبک با بالگرد در ایتالیا ۷ کشته بر جا گذاشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بر اثر برخورد یک فروند هواپیمای سبک گردشگری فرانسوی با یک فروند بالگرد ایتالیایی در کوه‌های آلپ ایتالیا، ۷ نفر کشته شدند.

۴ گردشگر آلمانی از جمله کشته‌شدگان در این حادثه بودند که بعدازظهر جمعه ۵ بهمن در شمال شرقی ایتالیا و در نزدیکی قله مون‌بلان فرانسه روی داد. سایر قربانیان این حادثه فرانسوی، بلژیکی و ایتالیایی هستند.

یک مسئول دفتر مشترک امداد و نجات آلپ در منطقه آئوستا که این حادثه در آن روی داده به خبرگزاری رویترز گفت: «ما نمی‌توانیم نام قربانیان را الان اعلام کنیم، زیرا خانواده بعضی از آنها هنوز از این حادثه اطلاع ندارند.»

به گفته این مقام مسئول، یک فرانسوی و یک آلمانی تنها افرادی هستند که از این حادثه جان سالم به در برده‌اند. او بدون دادن اطلاعات بیشتری از این ماجرا افزود که چون فرد فرانسوی حال بهتری دارد، مسئولان در حال کسب اطلاعاتی از زبان او در پیوند با این حادثه مرگبار هستند.

بالگرد و هواپیمای سانحه‌دیده بر فراز یخچال «روتور» واقع در دره آئوستا در ۸۰ کیلومتری شمال شرقی شهر تورین با یکدیگر برخورد کردند. نیروهای امداد ایتالیایی ۵ تن از قربانیان و دو نفر بازمانده را در همان روز حادثه پیدا و به پایین کوه منتقل کردند. روز شنبه دو جسد دیگر نیز کمی آن‌سوتر از محل سقوط هواپیما و بالگرد در میان برف‌ها یافت شد.

علت دقیق این حادثه هنوز روشن نیست اما احتمالا هواپیمای فرانسوی با انحراف از مسیر خود و بدون دادن اطلاع دادن به مرکز کنترل هوایی ایتالیا وارد فضای پروازی این کشور شده و با بالگرد در حال پرواز برخورد کرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.