خبر فوری

غذای اجباری اداره مهاجرت آمریکا برای شکستن اعتصاب غذای پناهجویان

 نظرها
غذای اجباری اداره مهاجرت آمریکا برای شکستن اعتصاب غذای پناهجویان
اندازه متن Aa Aa

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس مسئولان اداره مهاجرت آمریکا به چند تن از پناهجویانی که دست به اعتصاب غذا زده بودند به زور و از راه بینی غذا داده اند.

مقامات اداره مهاجرت در شهر ال پاسو یازده پناهجوی دربند را وادار کرده اند تا پس از ۳۰ روز اعتصاب غذای خود را بشکنند.

این پناهجویان مستقر در اردوگاه ال پاسو اهل هند و کوبا هستند. با این حال گزارش شده است که چهار پناهجوی دیگر دربند همچنان در اردوگاه پناهجویان در سن دیه گو اعتصاب غذای جدیدی را آغاز کرده اند.

پناهجویان به شرایط استقرار خود معترضند و می گویند هر روز تحت آزار مقامات اداره مهاجرت قرار می گیرند.

همچنین این پناهجویان ادعا کرده اند در مخالفت با دیپورت از آمریکا دوباره دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

یکی از قضات دادگاه ایالت کالیفرنیا در اواسط ماه ژانویه پس از آنکه این پناهجویان بیشتر از پانزده روز در اعتصاب غذا بودند حکمی صادر کرد و از کارمندان اداره مهاجرت خواست تا به آنها در اولین فرصت با اجبار غذا بدهند. پناهجویان مستقر در اردوگاه های پناهجویان در این منطقه اغلب به اتهام عبور غیرقانونی از مرز مکزیک و ورود به آمریکا بازداشت شده اند.

طی ماه های اخیر بیش از شش هزار پناهجو از آمریکای لاتین مخصوصا کشور هندوراس بار سفر بستند و با عبور از مکزیک خود را به مرز آمریکا رساندند. آن ها هم اکنون در تیخوانا که شهر مرزی با آمریکا است ساکن شده‌اند.

دونالد ترامپ برای ممانعت مهاجران از ورود به آمریکا خواستار گسترش دیوارهای مرزی است. طرحی که بدلیل بودجه بالای آن و اختلاف با نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا دولت را سه هفته به تعطیلی کشاند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.