وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

رهبران زندانی و جدایی‌طلب کاتالونیا برای محاکمه به مادرید منتقل شدند

 نظرها
رهبران جدایی‌طلب کاتالونیا برای محاکمه به مادرید منتقل شدند
رهبران جدایی‌طلب کاتالونیا برای محاکمه به مادرید منتقل شدند -
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رهبران زندانی و جدایی‌طلب ایالت کاتالونیای اسپانیا برای محاکمه به پایتخت این کشور، مادرید منتقل شدند.

مقام‌های دادگستری اسپانیا روز جمعه اعلام کردند که دادگاه رائول روموا رائول روموا، سیاستمدار کاتالان و ۱۱ تن دیگر از رهبران جدایی‌طلب کاتالیونیا در روز ۲۳ بهمن در مادرید برگزار خواهد شد. راموا یکی از نه نفر متهمان پرونده جدایی‌طلبی کاتالونیاست که از اواخر سال ۲۰۱۷ تا اوایل ۲۰۱۸ بدون وثیقه در حومه بارسلون زندانی شده و امروز برای محاکمه به مکانی در مادرید انتقثال یافتند.

رائول روموا ۴۷ ساله امیدوار است در دادگاه رهبران جدایی‌طلب کاتالونیا در دیوان عالی اسپانیا، نظر همگان به خواسته مردم این منطقه برای استقلال جلب شود. او روز جمعه پیش از انتقال به مادرید در یک مصاحبه کتبی کوتاه گفت: «مدت‌هاست که ما در پی شنیده شدن صدایمان هستیم، اما صدا و تصویر ما را از درون زندان حذف کرده بودند.»

بیشتر بخوانید:

روموا همچنین گفت که او و همراهانش در حالی دادگاهی می‌شوند که جرمی نکرده‌اند و اتهام‌هایشان در دادگاه‌های اروپایی رد شده است.

دادستان اسپانیا برای آقای روموا تقاضای ۲۵ سال حبس کرده است. اتهام او نیز «شورش و سوءاستفاده از منابع ملی و نقش‌آفرینی در اقدام نافرجام برای جدا کردن کاتالونیا از اسپانیا» در سال ۲۰۱۷ ذکر شده است.

به دنبال اعلام استقلال کاتالونیا پس از برگزاری همه‌پرسی در سال ۲۰۱۷، دولت اسپانیا با رد نتایج همه‌پرسی آن را «غیرقانونی» خواند و رهبران این ایالت را تحت پیگرد قرار داد. کارلس پوجدمون، رئیس جمهوری خودخوانده کاتالونیا از آن زمان در بلژیک در تبعید به سر می‌برد، اما رائول روموا که در آن زمان وزیر امور خارجه ایالت کاتالونیا بود به همراه چندین تن دیگر از رهبران جدایی‌طلب در اسپانیا ماندند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید