وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دردسرهای هلند در صورت خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا

 نظرها
دردسرهای هلند در صورت خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ده ها دامپزشک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای کنترل بهتر و بیشتر محصولات غذایی در صورت خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا آموزشهای ویژه ای در هلند می بینند، تا به همتایان هلندی خود کمک کنند.

هلندیها باید برای ایجاد ساز و کارهای نظارتی روی محصولات وارداتی غذایی از بریتاینا، در صورت برکسیت بدون توافق، باید تا سال ۲۰۲۳ نزدیک به ۲.۳ میلیارد یورو هزینه کنند.

پائولا دویونگ، سخنگوی اداره ایمنی محصولات غذایی و مصرفی هلند، به خبرنگاران گفت که ۱۴۳ کارمند تازه نفس به تیم کنترل مواد غذایی هلند اضافه خواهند شد. البته به گفته این مقام هلندی آنها نیاز به دوره های آموزشی شش ماهه خواهند داشت. ارزش واردات گوشت بریتانیا به هلند در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲۳۷ میلیون یورو بوده است.

بیشتر بخوانید:

واکنش رهبران اتحادیه اروپا به رای منفی پارلمان بریتانیا به برکسیت: متاسفیم، عجله کنید

همزمان اداره گمرک هلند برای هفتاد هزار شرکت حاضر در این کشور که یا بریتانیایی هستند و یا با این کشور مستقیما کار می کنند نامه هشداردهنده فرستاده است و از آنها خواسته است آماده تغییرات گمرکی جدید باشند.

به گفته اداره گمرک هلند نزدیک به ۳۵ هزار شرکت فعال بین این کشور و بریتانیا تجربه چندانی در پیشبرد روند مراحل گمرکی ندارند و ممکن است پس از ۲۹ مارس سال ۲۰۱۹، کمتر ازدو ماه دیگر، این موضوع برای آنها دردسر ساز شود.

در صورت خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا قوانین گمرکی بین این کشور با اتحادیه متفاوت تر از قوانین حال حاضر گمرکی خواهند بود و صادرات و واردات بین کشورهایی که با جزیره مرز دریایی دارند مانند هلند، بلژیک و فرانسه در بنادر مختلف بین این کشورها کاملا تغییرخواهند کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید