وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

واکنش ظریف به سخنرانی ترامپ: حامی دیکتاتورها، قصاب‌ها و افراط گرایان هستید

 نظرها
واکنش ظریف به سخنرانی ترامپ: حامی دیکتاتورها، قصاب‌ها و افراط گرایان هستید
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران روز چهارشنبه در واکنش به سخنرانی سالانه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کنگره این کشور از ایالات متحده به عنوان حامی «دیکتاتورها، قصاب ها و افراط گرایان» یاد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود حکومت ایران را «فاسد، دیکتاتور و حامی تروریسم» خواند. دونالد ترامپ همچنین ضمن تاکید بر موضع سرسختانه واشنگتن در قبال تهران از عزم «قاطع» آمریکا برای مقابله با حکومت ایران سخن گفت.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وزیر خارجه ایران تنها ساعاتی پس از سخنرانی سالانه دونالد ترامپ در کنگره این کشور در صفحه توئیتر خود نوشت: «ایرانی ها از جمله هموطنان یهودی ما در حالی ۴۰ سال پیشرفت برغم فشار آمریکا را گرامی می دارند که دونالد ترامپ بار دیگر اتهاماتی را علیه ما در سخنرانی سالانه خود مطرح می‌کند. خصومت ایالات متحده به حمایت این کشور از دیکتاتورها، قصاب‌ها و افراط گرایان منجر شده است. ترامپ برای منطقه ما تنها ویرانی به ارمغان آورده است.»

تنش بین ایران و آمریکا در ماههای گذشته و به دنبال خروج واشنگتن از توافق هسته ای با تهران افزایش یافته است. آمریکا بار دیگر تحریم های هسته ای علیه ایران را به اجرا گذاشته است.