خبر فوری

دیدار معاون نخست‌وزیر ایتالیا با جلیقه‌زردها؛ واکنش تند پاریس به رم

 نظرها
دیدار معاون نخست‌وزیر ایتالیا با جلیقه‌زردها؛ واکنش تند پاریس به رم
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزارت خارجه فرانسه روز چهارشنبه از دیدار لوئیجی دی مایو، معاون نخست وزیر ایتالیا با رهبران جنبش موسوم به جلیقه زردهای فرانسه انتقاد کرد و آن را تضعیف کننده روابط بین دو کشور خواند.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گفت: «این عمل تحریک آمیز جدید بین کشورهای همسایه و شرکای عضو در اتحادیه اروپا قابل پذیرش نیست.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

لوئیجی دی مایو پیش از این اعلام کرده بود که در فرانسه با کریستوف شالنسون، یکی از رهبران جنبش «جلیقه زردها» و همچنین نامزدهای این جنبش برای انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا دیدار کرده است.

معاون نخست وزیر ایتالیا که رهبر حزب ضدساختار «پنج ستاره» در ایتالیا است از وزش «بادهای تغییر» در سوی دیگر کوهستان آلپ سخن گفته بود.

حزب «پنج ستاره» به رهبری لوئیجی دی مایو و حزب راست افراطی «لگا» به رهبری ماتئو سالوینی، دولت ائتلافی کنونی ایتالیا به نخست وزیری جوزپه کونته را تشکیل داده اند.

روابط بین فرانسه و ایتالیا پس از به قدرت رسیدن دولت جوزپه کونته رو به تیرگی گذاشته است. پاریس و رم در مورد آینده اتحادیه اروپا، سیاست اقتصادی این اتحادیه و موضوع مهاجرت و پذیرش پناهجویان با یکدیگر اختلاف نظر دارند.

انتخابات پارلمان اروپا قرار است ماه مه سال جاری میلادی برگزار شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.