خبر فوری
This content is not available in your region

قاتل سریالی کانادا برای کشتن هشت مرد به حبس ابد محکوم شد

نظرها
قاتل سریالی کانادا برای کشتن هشت مرد به حبس ابد محکوم شد
کپی رایت
REUTERS/John Mantha
اندازه متن Aa Aa

بروس مک‌آرتور، قاتل سریالی کانادا روز جمعه از سوی دادگاه این کشور به حبس ابد محکوم شد.

شهروند ۶۷ ساله کانادا که یکی از بدترین قاتلان سریالی این کشور شناخته شده، طی سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ میلادی هشت مرد را که بیشتر آنها عضو جامعۀ همجنسگرایان بودند، کشته است.

بروس مک‌آرتور سرانجام در ژانویه سال ۲۰۱۸ میلادی توسط پلیس تورنتو دستگیر و محاکمه او آغاز شد.

Facebook/Handout/REUTERS
بروس مک‌آرتور، قاتل سریالی کاناداFacebook/Handout/REUTERS

او قربانیان خود را معمولا از میان افرادی انتخاب می‌کرد که کمتر در اجتماعات ظاهر می‌شدند و به همین دلیل ناپدید شدنشان نیز توجهی کسی را جلب نمی‌کرد.

در پایان رسیدگی به این پروندۀ جنایی که یک سال طول کشید، دادگاه محکومیت او را در تمام هشت قتل تایید کرد.

جان مک ماهون، قاضی دادگاه عالی انتاریو اعلام کرد که این قاتل سریالی انجام قتل‌ها را پذیرفته است اما هیچ نشانه‌ای از تاسف و پشیمانی در بروس مک‌آرتور دیده نمی‌شود و برای دادگاه هیچ شکی باقی نمانده که چنانچه این فرد آزاد بماند همچنان به کشتن مردم ادامه خواهد داد.

دادگاه همچنین اعلام کرد که هرگونه عفوی برای او، تنها پس از طی ۲۵ سال زندان ممکن خواهد بود.

قاضی مک ماهون افزود که این قاتل سریالی، قربانیانش را از میان افراد آسیب‌پذیر جامعه انتخاب می‌کرده، یعنی افرادی که دچار مشکلاتی مهاجرتی یا چالش‌های سلامت روان بودند و یا زندگی دوگانه داشتند.

اغلب قربانیان او دگرباشان جنسی بوده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مک‌آرتور به شغل باغبانی مشغول بود و پلیس توانست اجساد قطعه قطعه شدۀ قربانیان را در درون جعبه‌های گلها و گیاهان باغی که او در آنجا مشغول فعالیت بود، پیدا کند.

در میان قربانیان او نام دو ایرانی به نام‌های مجید کیهان و سروش محمودی نیز دیده می‌شود. هنوز انگیزۀ او از انجام این قتل‌ها روشن نیست.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.