وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

آماده‌باش ارتش ونزوئلا در برابر کمک‌های بشر دوستانه آمریکا

 نظرها
عکس اسوشیتدپرس
عکس اسوشیتدپرس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ارتش ونزوئلا در مرز این کشور با کلمبیا آماده است تا جلوی ورود هرگونه کمک‌های بشردوستانه آمریکا به این کشور را بگیرد. کمک‌های بشردوستانه آمریکا روز جمعه به مرز کلمبیا رسیده است.

آمریکا در شرایطی کمک‌های خود را به این نقطه رسانده که به دلیل تحریم‌‌های وضع شده علیه ونزوئلا و فساد در ساختار این کشور، وضعیت معیشتی مردم با چالش‌های فراوانی همراه است.

مادورو به آمریکا: ما گدا نیستیم

نیکولاس مادورو، رییس‌جمهوری ونزوئلا پیش از این در مخالفت با ورود هرگونه کمک بشردوستانه با حمایت آمریکا به خاک این کشور گفته بود: «ما گدا نیستیم.» کمک‌های بشردوستانه آمریکا در مرز ونزوئلا و کلمبیا در شهر کوکوتا ذخیره شده است.

خوان گوایدو، رییس مجلس این کشور نیز چندی پیش خود را به عنوان رییس‌جمهوری موقت دوره انتقال مطرح کرد و مورد حمایت آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی قرار گرفت.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کمک‌های بشردوستانه یا اسب تراوا

فردی برنال، یک مقام رسمی از ایالت تاچیرا در ونزوئلا نیز به خبرنگاران می‌گوید: «این کمک‌های بشردوستانه مانند اسب تراوا است. می‌خواهند با این اسب و به نام کمک‌های بشردوستانه زمام کشور را به دست بگیرند. وظیفه ما همواره این بوده که با ارتش از مرزهایمان دفاع کنیم.»

وضعیت معیشتی و دشواری‌های به وجود آمده در ونزوئلا موجب شده تا بیش از ۳ میلیون نفر از مردم این کشور در سال‌های گذشته از ونزوئلا مهاجرت کنند.

بیشتر بخوانید: