خبر فوری

رهبر ایران: علاوه بر آمریکا تعدادی از دولت های اروپایی نیز خدعه گر هستند

 نظرها
رهبر ایران: علاوه بر آمریکا تعدادی از دولت های اروپایی نیز خدعه گر هستند
کپی رایت
عکس از ایسنا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

علی خامنه ای، رهبر ایران می گوید تهران علاوه بر آمریکا تعدادی از دولتهای اروپایی را نیز «خدعه گر» و «غیرقابل اعتماد» می داند.

رهبر ایران در بیانیه ای که به مناسب چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ایران صادر کرده نوشته است که مذاکره با آمریکا «جز زیان مادی و معنوی» محصولی نخواهد داشت.

وی در مورد رابطه با دولتهای اروپایی نوشته است: « دولت جمهوری اسلامی باید مرزبندی خود را با آنها با دقت حفظ کند؛ از ارزشهای انقلابی و ملی خود، یک گام هم عقب‌نشینی نکند؛ از تهدیدهای پوچ آنان نهراسد؛ و در همه حال، عزت کشور و ملت خود را در نظر داشته باشد و حکیمانه و مصلحت‌جویانه و البته از موضع انقلابی، مشکلات قابل حل خود را با آنان حل کند.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

او در بخش دیگری از پیام خود آورده است که انقلاب ایران «دارای انعطاف و آماده تصحیح خطاهای خود» است اما «تجدیدنظرپذیر» و «اهل انفعال» نیست.

علی خامنه ای در بخشی از بیانیه خود جمهوری اسلامی را «در شمار موفق ترین حاکمیتهای جهان» در زمینه انتقال ثروت از مرکز کشور به مناطق دیگر و از مناطق مرفه نشین به مناطق پایین دست ارزیابی کرده است.

رهبر ایران راه حل مشکلات اقتصادی ایران را «سیاست های اقتصاد مقاومتی» دانسته است. به گفته وی «آنچه تاکنون شده با آنچه باید می شده و بشود دارای فاصله ای ژرف است.»

علی خامنه ای در پایان بیانیه خود اعلام کرده است که اظهارنظر در مورد «سبک زندگی» در دوران جمهوری اسلامی را به زمان دیگری واگذار می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.